Domů»Blog»Jaké hlavní výhody má tvrzené sklo StarkGlass?
Výhody tvrzeného skla StarkGlass

Jaké hlavní výhody má tvrzené sklo StarkGlass?

Dost často se nás někdo zeptá, proč by vlastně měl používat ochranné sklo, když ta jeho fólie mu dobře slouží. Problém je tedy v tom, že spousta lidí stále nezná rozdíl mezi produkty, kterými svůj telefon může chránit. Rádi bychom vám proto dnes přiblížili, co to vlastně to tvrzené sklo je.

Jedná se o velmi tenkou (0,2 až 0,3 mm) vrstvu materiálu, který se pro své vlastnosti používá napříč několika odvětvími. Najít jej můžete jako výplň v bezpečnostních dveřích, v oknech automobilů či jako prosklené mantinely u hokejových hřišť. Tento materiál můžete znát především pod dvěma názvy, a to buď tvrzené, nebo temperované sklo. Rozdíl v těchto variantách je prostý.

Temperované sklo vzniká procesem tzv. kalení, kdy se sklo ohřeje na teplotu převyšující 600 °C a následně se prudce ochladí proudícím vysokotlakým vzduchem. Díky tomu se povrch skla velmi rychle ochladí, ale uvnitř zůstane hmota teplá, což má za následek vnitřní pnutí, které sklo učiní odolnějším.

Alternativou k temperovaní je tvrzení, při kterém se kýženého výsledku dosahuje pomocí chemického postupu. Tato metoda je náročnější nejenom kvůli své složitosti, ale také z finančního hlediska. Výsledkem obou metod je velmi kvalitní bezpečnostní sklo, které se používá také k výrobě ochranných prvků StarkGlass. O jeho výhodách se budeme bavit v dnešním příspěvku.

Snadná aplikace.

Pamatujete si, jak jste naposled lepili na displej běžnou ochrannou fólii? Jak bylo po nalepení potřeba vymačkat všechny bublinky?
Tohle při lepení tvrzeného skla už nikdy nezažijete. Sklo je pevné a při lepení nedá šanci ani jedné bublině.

1-1
2-1

Dokonale průhledná.

Ani nalepená ochranná fólie vás nebude nijak omezovat. Je naprosto čirá, sledování displeje i na ostrém slunci je proto bezproblémové.

Nevznikají bubliny.

Jak jsme již zmínili, díky pevnosti temperovaného skla pod ním nevznikají při aplikaci bubliny, které dokáží otrávit lepení i zkušenému lepiči. Sklo přilepíte na první pokus. A pokud ne, není problém jej opatrně odlepit a přelepit znovu.

3
4

Odolá nárazu.

Sklo při nárazu dokáže displej ochránit díky tomu, že sílu rozloží na celou plochu displeje. Stejně jako chránič páteře na lyže. Díky němu byla zachráněna spousta lidských životů. My zachraňujeme displeje.

Tvrdé jako...

"Vždyť je to sklo, to se přeci poškrábe i v kapse s klíčema!" To však není pravda. Na Mohsově stupnici tvrdosti má železo tvrdost 4,5H. Naše temperované sklo má díky skvělému výrobnímu procesu tvrdost 9H. Pokud má tedy nižší číslo tvrdosti než naše sklo, nemůže jej poškrábat. Dá se říct, že žádným kovovým předmětem se vám sklo StarkGlass nepodaří poškrábat. A to je super, ne?

5
6

Žádné otisky.

Zamaštěný displej plný otisků prstů nemá rád určitě nikdo. Proto jsme si dali tu práci a temperované sklo StarkGlass jsme opatřili oleofobickým povlakem, který odpuzuje veškerou mastnotu a otisky prstů.

Zvládá 3D touch.

Koupili jste si nejnovější jablíčkový telefon a bojíte se, jestli bude displej správně fungovat i s ochranným tvrzeným sklem StarkGlass? Ano, bude! Děláme všechno proto, abychom drželi krok s nejnovějšími trendy u mobilních telefonů.

7
8

Bez lepidla.

Pamatujeme na doby, kdy jsme po několika měsících zkoušeli sundat obyčejné fólie. Telefon zůstal často umaštěný, někdy dokonce zalepený kusy lepidla. Po temperovaném skle byste na něco takového čekali marně. Display bude přesně v takovém stavu, v jakém jste ho měli při lepení skla.

Viděli jste naši nabídku?

Neustále rozšiřujeme sortiment, abychom vyhověli všem, kteří by rádi chránili displej svého telefonu. Podívejte se, jestli můžeme společně ochránit i váš telefon!

Napsat komentář

×