Domů»Nezařazené»5 mýtů o ochranném skle na mobilní telefon
facepalm

5 mýtů o ochranném skle na mobilní telefon

Konečně se dostáváme do fáze, kdy se i široká veřejnost začíná zajímat o to, jak ochránit displej svého mobilního telefonu. Není tomu tak dávno, kdy ochranné sklo StarkGlass byla spíše výsada geeků a technologických nadšenců. S tím, jak se rozšiřuje povědomí o ochranných sklech, se bohužel šíří také spousta nesmyslů. Postupně je monitorujeme a dnes se vám pokusíme některé z nich vyvrátit

1. To sklo je hrozně těžké nalepit. Zůstanu u klasické fólie.

Tohle je jednen z nejvíce rozšířených nesmyslů. Lepení ochranného skla je tak jednoduché, že ho zvládne i člověk, který to dělá poprvé. Oproti fólii je to propastný rozdíl. Fólie se totiž při lepení kroutí a špatně se drží. Ochranné sklo je pevné, drží tvar a není problém jej položit na správné místo. Takže za nás NE! Kdo stále nevěří, může zhlédnout video, které jsme pro vás připravili.

2. Nechci na displeji něco tak tlustého, vždyť přes to ani neuvidím.

Tady jsou nesmysly rovnou dva. Ten pvní je tloušťka tvrzeného skla StarkGlass. Všechna skla, která máme v nabídce, se mohou pochlubit tloušťkou pouhých 0,3 mm, což opravdu není mnoho. Vždyť si vezměte pravítko, podívejte se na 1 milimetr a z něj ukrojte jenom jednu třetinu. Navíc jsou všechny hrany zaoblené technologií 3D rounding, díky čemuž se okraje postupně svažují a jsou zaoblené. Proto po přejetí prstem sklo téměř neucítíte.

A to, že by přes sklo nemělo být vidět, také není pravda. Chtěli jsme férově rozhodnout, jestli nalepené ochranné sklo snižuje čitelnost displeje, nebo ne. Proto jsme vzali telefon iPhone 5S, pozvali si 20 respondentů a těm jsme ukazovali výsek displeje o velikosti 4×5 cm. Každý respondent viděl telefon dohromady 5x, přičemž měl rozhodnout, jestli na telefonu sklo je, nebo ne. Z výsledků jsme zjistili, že v 86% případů respondenti označili telefon jako “bez skla”, i když tam opravdu bylo. Takže i dle našeho testování zůstává čitelnost displeje skvělá i s nalepeným ochranným sklem Starkglass.

3. To sklo při pádu telefonu praskne. S fólií by se mi to nestalo.

Tohle nebudeme rovnou vyvracet, jen si to společně trošku rozvedeme. Je pravda, že sklo může po silném nárazu prasknout, což se u fólie nestává. Rozdíl je v tom, že u skla se nejedná o defekt, nýbrž o funkci. Při pádu telefonu na displej má totiž sklo náraz pohltit, aby se nepřenesl až na samotný displej telefonu. Takže pokud telefon spadne na displej, ochranné sklo pohltí náraz, rozloží jej a v jeho důsledku může popraskat. Displej telefonu však zůstane neporušený. A tady je ten rozdíl. Praskne ochranné sklo za pár stokorun, ale displej, který stojí často tisíce, zůstane celý. Takže až zase někomu praskne v důsledku pádu ochranné sklo, může si říct: “Štěstí, že to nebyl displej!”

4. Kámoš říkal, že přes to sklo mu nefunguje dotyk displeje.

Kecá! Opravdu! Není žádná možnost, že by na moderních telefonech s kapacitním displejem (dnes téměř všechny telefony s dotykovým displejem) nefungoval po nalepení ochranného skla StarkGlass dotyk. Mohlo se to stávat tak před sedmi lety, kdy se ještě prodávaly telefony s rezistivní dotykovou plochou (dotyk by založen na tlaku na konkrétní místo), ale dnes toto nehrozí. Mimo to, v naší nabídce naleznete skla pouze na telefony, které jsme měli sami v ruce a sklo na něm vyzkoušeli. Takže tuto obavu můžete pustit z hlavy!

5. Po odlepení skla zůstane na telefonu vrstva lepidla! Nikdy více!

Kravináááá… Leda by si sklo nalepil na telefon sekundovým lepidlem, osel. Tvrzené sklo StarkGlass se vůbec nelepí lepidlem. Při aplikaci skla z něj stačí sloupnout tenkou fólii, která chrání povrch před nečistotami, přiložit sklo na displej a ono se samo “přisaje”. Žádné lepidlo tady nenajdete. Proto po odstranění skla zůstane displej krásně čistý, jako kdyby právě vyjel z myčky.

Pokud vás zajímá více informací o tvrzeném skle StarkGlass, můžete se podívat na náš souhrn.

Napsat komentář

×